13
wrz
2021

Rafał Pietrzak: Duży niedosyt

Biało-Zieloni pomimo prowadzenie dwoma golami zremisowali z Wisłą Kraków 2:2. Było to specjalne spotkanie dla Rafała Pietrzaka, który w Krakowie spędził dużą część kariery.

– Spędziłem w Krakowie 3,5 roku, poznałem ludzi z którymi mam kontakt do dziś i na pewno te mecze są dla mnie wyjątkowe – powiedział nasz lewy obrońca.

Faktycznie niedzielny mecz był wyjątkowy również ze względu na swój przebieg. Lechia prowadziła do przerwy 2:0 i wydawało się, że ma w ręku wszystkie argument aby sięgnąć po trzy punkty. W drugiej połowie jednak za sprawą kapitana Michała Frydrycha Wiśle udało się wyrównać. – Patrząc na przebieg całego spotkanie to remis jest sprawiedliwy, natomiast jeśli wygrywasz 2:0 na wyjeździe to jest duży niedosyt, że zremisowaliśmy – mówił po tym spotkaniu Pietrzak.

Dla Lechii był to pierwszy oficjalny mecz pod wodzą Tomasza Kaczmarka. Jak minął pierwszy okres pod wodza nowego szkoleniowca?  – Wykorzystaliśmy głównie ten czas na poznanie się z nowym trenerem , jego wizji prowadzenia zespołu oraz taktyki. Myślę, że tutaj czas będzie grał na naszą korzyść  – zakończył optymistycznie 29-latek.

Po 7. kolejkach PKO Ekstraklasy Lechia zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.