05
mar
2022

Remis po fatalnej grze

Biało-Zieloni po bardzo słabym meczu jedynie zremisowali z Wisłą Kraków 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Zwoliński, a w samej końcówce wyrównał Luis Fernandez Teijeiro.

Od początku meczu widać było, który zespół gra o europejskie puchary, a który walczy o utrzymanie. Biało-Zieloni oblegali pole karne Wiślaków, którzy próbowali odgrażać się kontratakami. W 3. minucie dobrym dośrodkowaniem popisał się Ilkay Durmus, a akcję zamykał Michał Nalepa. Piłka po uderzeniu stopera znacząco minęła bramkę gości. 12 minut później lechiści powinni objąć prowadzenie. Jakub Kałuziński uderzał na raty, ale nie potrafił pokonać Mikołaja Biegańskiego. Na premierowe trafienie dzisiejszego wieczoru czekaliśmy do 36. minuty. Wtedy nastąpiło przełamanie Łukasza Zwolińskiego, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Wisły. Piłkę po drodze wybijać próbował Michał Frydrych, jednak kapitan przyjezdnych nie zdołał zablokować mocnego uderzenia napastnika Lechii. Do przerwy minimalnie lepsi byli gdańszczanie.

Druga część gry jednak była zupełnie inna. Lechiści grali słabo, brakowało pomysłu, a w samej końcówce zabrakło również koncentracji. Na pochwałę za drugie 45 minut zasłużył Dusan Kuciak, który dwoił się i troił w bramce gospodarzy. W 89. minucie znakomitym uderzeniem popisał się rezerwowy Białej Gwiazd, Luis Fernandez Teijeiro. Biało-Zieloni co prawda odskoczyli Radomiakowi na jeden punkt i awansowali na czwartą pozycję, ale nadzieje były znacznie większe.

Lechia Gdańsk – Wisła Kraków 1:1 (1:0)

36′ Łukasz Zwoliński – Luis Fernández 89′

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 22. Joseph Ceesay, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 99. İlkay Durmuş, 88. Jakub Kałuziński (60, 77. Tomasz Neugebauer), 6. Jarosław Kubicki (90, 8. Egzon Kryeziu), 33. Marco Terrazzino (61, 7. Maciej Gajos), 20. Conrado (60, 76. Christian Clemens) – 9. Łukasz Zwoliński (76, 28. Flávio Paixão).

Wisła: 31. Mikołaj Biegański – 43. Dawid Szot (60, 28. Elvis Manu), 5. Joseph Colley, 25. Michal Frydrych, 15. Matěj Hanousek – 20. Konrad Gruszkowski, 22. Enis Fazlagić (78, 21. Nikola Kuveljić), 8. Marko Poletanović, 77. Stefan Savić (78, 54. Piotr Starzyński), 7. Dor Hugi (46, 30. Luis Fernández) – 13. Zdeněk Ondrášek (90, 4. Maciej Sadlok).