13
lis
2021

Remis rezerw Lechii Gdańsk z Wierzycą Pelplin

Rezerwy Lechii Gdańsk zremisowały 2:2 w spotkaniu IV Ligi z Wierzycą Pelplin. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Maciej Kaczorowski oraz Ryszard Sumiński.

Dramatyczny mecz w IV lidze, Wierzyca wyrównuje w doliczonym czasie gry z rzutu karnego! Pogoda jak to w połowie listopada nie rozpieszcza, za to piłkarze rezerw Lechii Gdańsk i Wierzycy Pelplin w meczu IV ligi uraczyli niezłym widowiskiem najwierniejszych kibiców.

Przez pierwszą połowę większą inicjatywą ofensywą wykazywali się piłkarze gości z Pelplina, ale to młodzi lechiści byli skuteczniejsi. W 20. minucie rzadko spotykanym na tym poziomie strzałem popisał się kapitan naszej drużyny, Maciej Kaczorowski. Dwie minuty później było już 2:0. Koronkową akcję podopiecznych trenera Macieja Durasia, skutecznym strzałem wykończył Ryszard Sumiński. Te dwa ciosy nie zniechęciły gości, którzy nadal przeważali, w ich szeregach występowali wychowankowie Akademii Lechii Hieronim Gierszewski, Krzysztof Iwanowski i Adrian Machol. Bardzo dobrze bronił 16-letni Jakub Raciniewskiego, który stanął w bramce podczas reprezentacyjnego wyjazdu Antoniego Mikułki. Piłkarze Wierzycy nie zdołali pokonać Raciniewskiego, zrobił to niefortunnym strzałem samobójczym Bartosz Brylowski. Do przerwy 2:1, a po kwadransie drugiej połowy lechiści mieli wymarzoną szansę podwyższenia prowadzenia, ale strzał Jakuba Cieślickiego z rzutu karnego obronił Daniel Czapiewski. Do końca meczu trwała wymiana ciosów, jednak bez efektu bramkowego. Aż do ostatniej akcji meczu, gdy sędzia podyktował rzut karny dla gości. Krzysztof Iwanowski nie pomylił z jedenastu metrów i ostatecznie na stadionie Ogniwa Sopot, Lechia II Gdańsk zremisowała z Wierzycę Pelplin 2:2.

Dzięki temu remisowi Lechii II Gdańsk awansowała, przynajmniej chwilowo, na piąte miejsce w tabeli. Za tydzień Biało-Zieloni zamkną rundę jesienną meczem wyjazdowym z KTS-K Luzino w sobotę 20 listopada, o godz. 11.

Lechia II Gdańsk – Wierzyca Pelplin 2:2 (2:1)

Bramki: Kaczorowski 20’, Sumiński 22’ – Brylowski 36’ (samobójcza), Iwanowski 90’ (rzut karny).

Lechia II: Raciniewski – Pietrzak (90’ Stanowskki), Brylowski, Drzazga, Majer – Tuleja (68’ Sadło), Kaczorowski, Sumiński, Niewiadomski – Cieślicki (88’ Sadowski), Okoniewski (90’ Kurpiewski).

Wierzyca: Czapiewski – Mońka (82’ Bradtke), Iwanowski, Gdaniec (82’ Klohs), Machol – Szejko (90’ Deja), Obata, Kaczyński, Dirda (46’ Meller) – Gierszewski, Sławiński.

Żółte kartki: Tuleja, Niewiadomski, Okoniewski (Lechia II), Dirda, Machol, Gierszewski (Wierzyca).