Remis w spotkaniu z KGHM Zagłębiem Lubin

W meczu 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zremisowaliśmy z KGHM Zagłębiem Lubin 1:1.

W 3. minucie spotkania gdańszczanie znaleźli się przed dogodną sytuacją. Camilo Mena przejął piłkę i spróbował przelobować bramkarza, ale strzał poleciał zbyt nisko i Dominik Hładun złapał futbolówkę. Zawodnicy Zagłębia byli blisko wyjścia na prowadzenie w 12. minucie. Na szczęście strzał Dawida Kurminowskiego został pewnie obroniony przez Bohdana Saranvskyiego. W 17. minucie piłkarze z Lubina ponownie znaleźli się przed dogodną okazją, lecz nasz bramkarz ponownie wykazał się dobrą interwencją w sytuacji sam na sam z Dawidem Kurminowskim. Po fenomenalnym zagraniu Dominika Piły, świetną okazję do wyprowadzenia Biało-Zielonych na prowadzenie miał w 23. minucie Tomas Bobcek. Niestety, jego strzał poleciał wysoko nad bramką strzeżoną przez Dominika Hładuna. W 27. minucie Camilo Mena pognał prawym skrzydłem i świetnie dośrodkował w pole karne, ale Maksym Khaln nie zdążył domknąć tej sytuacji. W 36. minucie Ivan Zhelizko podał piłkę w pole karne do Tomasa Bobcka, ale duży nacisk ze strony defensywy gości sprawił, że Słowak nie trafił w bramkę. Conrado w 39. minucie pognał lewym skrzydłem i zakończył akcję groźnym strzałem, który przeleciał minimalnie koło słupka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla naszego zespołu. Już w 48. minucie Maksym Khlan dograł piłkę do Tomasa Bocka, a ten wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W 54. minucie Karl Wendt spróbował zaskoczyć bramkarza Zagłębia strzałem z 20. metrów, ale uderzył zbyt czytelnie i bez problemu interweniował Dominik Hładun. W 72. minucie przed fenomenalną okazją znalazł się Tomasz Wójtowicz. Niestety, strzał poszybował wysoko nad bramką. Piłkarze Zagłębia wyrównali wynik spotkania w 76. minucie spotkania. Bramkę dla zespołu gości zdobył Vaclav Sejk. W 84. minucie piłkarze z Lubina znaleźli się w dobrej sytuacji. Vaclav Sejk oddał mocny strzał na naszą bramkę, ale w tej sytuacji lepszy okazał się Bohdan Sarnavskyi. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kolejny mecz naszej drużyny już 16 sierpnia. Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Lechia Gdańsk vs. KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Bobcek 48′, Sejk 76'

Lechia: Sarnavskyi – Piła, Gueho, Olsson, Conrado, Kapić (Neugebauer 73'), Zhelizko, Wendt (Buletsa 81'), Mena, Khlan (Wójtowicz 67'), Bobcek (Sezonienko 73')