Remisujemy z Widzewem Łódź

W meczu 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zremisowaliśmy na Polsat Plus Arenie z Widzewem Łódź. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Lechiści skonstruowali dobrą sytuację w 16. minucie spotkania. Conrado rozpędził się na skrzydle i wbiegł w pole karne, jednak jego dogranie w stronę Bohdana Viunnyka zostało wybite przez obrońcę Widzewa. W 19. minucie nasi zawodnicy byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie w spotkaniu. Rifet Kapić świetnie dośrodkował, ale strzał głową Bohdana Viunnyka okazał się niecelny. Dominik Piła w 27. minucie przeprowadził ładną akcję skrzydłem. Zagrał w okolice szesnastego metra, jednak Bohdan Viunnyk nie zdołał opanować piłki. W 33. minucie Kacper Sezonienko po błędzie Juana Fernandeza Blanco znalazł się w fenomenalnej okazji do zdobycia pierwszego gola w spotkaniu. Polak znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Gikiewiczem, lecz piłka po jego uderzeniu trafiła w boczną siatkę. Maksym Khlan spróbował zaskoczyć bramkarza Widzewa uderzeniem z dystansu w 38. minucie. Rafał Gikiewicz jednak bez problemu interweniował. Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Biało Zielonych i w 44. minucie Rifet Kapić zamienił stały fragment gry na pierwszego gola w spotkaniu. Do przerwy prowadziliśmy z Widzewem 1:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian składzie. Bohdan Viunnyk w 48. minucie znalazł się w dobrej sytuacji do podwyższenia wyniku spotkania, ale strzał Ukraińca był niestety niecelny. Minutę później Maksym Khlan efektownie przedarł się w pole karne, lecz finalnie pogubił się w dryblingu. W 55. minucie świetną interwencją wykazał się Szymon Weirauch, który obronił dobre uderzenie z rzutu wolnego Sebastian Kerka. Elias Olsson sfaulował w polu karnym Imada Rondicia w 73. minucie spotkania. Sędzia Szymon Marciniak podyktował jedenastkę dla piłkarzy Widzewa, którą minutę później pewnie wykorzystał bośniacki zawodnik. W 75. minucie na boisku zameldował się Louis D’Arrigo, który zmienił Bohdana Viunnyka. Cztery minuty później murawę opuścił Anton Tsarenko, a w jego miejsce ma boisku pojawił się Tomasz Neugebauer. W 89. minucie Loup Diwan Gueho zmienił Rifeta Kapicia. W doliczonym czasie gry świetną interwencją wykazał się Szymon Weirauch. Jakub Łukowski znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, ale ten kapitalnie obronił strzał zawodnika Widzewa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Kolejny mecz Biało-Zielonych 5 października. Nasz zespół zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Lechia Gdańsk vs. Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Bramki: Kapić 44' - Rondić 74'

Lechia: Weirauch – Piła, Pllana, Olsson, Conrado, Kapić (Gueho 89'), Zhelizko, Tsarenko (Neugebauer 79'), Sezonienko, Khlan, Viunnyk(D'Arrigo 75')