#WRACAMY #WEAREBACK

Rocznik 2009 Akademii Lechii Gdańsk szykuje się do sezonu na obozie w Radomsku

Nasza drużyna wyruszyła na obóz w niedzielę. Jak to na obozie, dominuje ciężka praca, której miłym przerywnikiem są mecze towarzyskie. W środę w Gorzędowie pod Radomskiem drużyna trenera Dawida Żmijewskiego rozegrała spotkanie kontrolne z zaprzyjaźnioną drużyną rówieśników U13 Akademii Rakowa Częstochowa. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się minimalnym zwycięstwem młodych piłkarzy spod Jasnej Góry w stosunku 6-4.

 

Skład Lechii Gdańsk: Buczkowski – Żakowiecki, Rogoz, Gołębiewski (zawodnik testowany), Ligęza, Rybka, Gawrysiak, Klim, Wera, Cichosz, Szyca.

Zagrali również: Zaborowski, Jakubowski, Galewski, Hęcki, Jasiński, Michalczewski.

Bramki: Wiktor Szyca x 4

Oto co po meczu powiedział nam Dawid Żmijewski, trener drużyny U13 Akademii Lechii Gdańsk:

 

– Mimo tego, że w sezonie 2021/22 będziemy występować w lidze z rówieśnikami i grać w składzie 8+1, dzisiejszy sparing rozegraliśmy w składzie 10+1 na pełnowymiarowym boisku i na bramki 7-metrowe. Mecz stał na bardzo dobrym, wysokim poziomie piłkarskim i motorycznym. Obie drużyny chciały grać w piłkę i stwarzać sobie dużo sytuacji podbramkowych. Szczególnie I połowa meczu w naszym wykonaniu była bardzo dobra, prowadziliśmy 1-0, mając jeszcze 3-4 sytuacje 100%, żeby podwyższyć wynik spotkania. Druga połowa była już nieco słabsza w naszym wykonaniu i to Raków przejął inicjatywę, jednak jesteśmy świadomi tego jak ciężko pracujemy na obozie i na pewno miał wpływ na naszą postawę w drugiej części meczu. Oczywiście nie wynik tu jest najważniejszy, a możliwość zmierzenia się z rówieśnikami z Częstochowy, z Akademią prężnie rozwijającą się. Wraz z moim  asystentem, trenerem Piotrem Kotlarczykiem jesteśmy zbudowani postawą naszych zawodników w sparingu, stworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji do strzelenia bramki, widać było dzisiaj, że gra w piłkę sprawia naszym zawodnikom ogromną radość i satysfakcję z tego co robią i do czego dążą. Zebraliśmy kolejne cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Trener Dawid Żmijewski, który w sezonie 2021/22 będzie prowadził zespół U13 naszej Akademii jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Trener Żmijewski grał w Lechii w przeszłości (rezerwy III liga – 100 meczów, Młoda Ekstraklasa – 80 meczów). Po zakończeniu kariery piłkarskiej na wysokim poziomie płynnie przeszedł do pracy w Akademii Lechii, jest z nią od kilku lat na stałe związany.

 

Dawid Żmijewski mówi nam o planach na zbliżający się sezon dla swojej drużyny – U13:

 

– Pracę z rocznikiem 2009 Akademii Lechii zacząłem wraz z II trenerem Piotrem Kotlarczykiem pod koniec lipca b.r., obecnie przebywamy na obozie letnim w Radomsku, gdzie wspólnie z rocznikami 2010, 2008 i zespołem U-15 przygotowujemy się do sezonu 2021/2022. W bieżącym sezonie będziemy występować ze swoimi rówieśnikami w lidze wojewódzkiej JD1 Młodzik. Pomiędzy rozgrywkami w miarę możliwości będziemy jeździć na mocno obsadzone turnieje lub sparingi z topowymi Akademiami w kraju, by sprawdzić się z najlepszymi i zobaczyć na jakim jesteśmy etapie rozwoju. Na pewno będziemy chcieli grać futbol ofensywny, bo uważam, że mamy ku temu predyspozycje i bardzo kreatywnych zawodników. Gra w piłkę nożną ma ich cieszyć i sprawiać ogromną radość, co zresztą widzę po trzytygodniowej pracy z chłopcami. Zespół ma bardzo duży potencjał, który wraz ze sztabem chcemy jeszcze rozwinąć. Na pewno będziemy zwracać uwagę na ich rozwój w czterech aspektach: indywidualizacja, przygotowanie techniczno-taktyczne, motoryka oraz mentalność. Dla mnie osobiście ważnym celem jest rozwój indywidualny zawodników, tak by któryś z tych chłopców kiedyś trafił do szatni I zespołu lub zagrał na wysokim poziomie. Wraz z trenerem Kotlarczykiem jesteśmy po to by zawodnikom pomóc jak najlepiej potrafimy. Sam przechodziłem całą ścieżkę rozwoju w Akademii Lechii Gdańsk do wieku seniora i to na pewno jest dużym atutem, by “wycisnąć” z tych zawodników jak najwięcej się da i przekazać im wiedzę z mojego doświadczenia boiskowego.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi