#WRACAMY #WEAREBACK

„Różowy Październik” z Fortuna 1. Ligą

Rak nie gra fair – to hasło przewodnie akcji, która zawita na stadionach podczas 12. kolejki Fortuna 1. Ligi. Akcja prowadzona we współpracy ze Stowarzyszeniem „Młode z rakiem” ma zachęcić do badań profilaktycznych w kierunku raka piersi bez względu na wiek czy płeć.

Rak piersi to nie wyrok. Wczesne wykrycie tego nowotworu, daje duże szanse na wyleczenie. To niezwykle ważne, wszak same liczby są zatrważające. Każdego roku rozpoznaje się go u 1,5 miliona kobiet na całym świecie… W samej Polsce taką diagnozę słyszy 22 tysiące pacjentek rocznie, czyli ponad 50 dziennie. Każdego dnia umiera 15 z nich.

Globalnie to właśnie październik traktowany jest jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi. W tym czasie w przestrzeni publicznej podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką, a także nowoczesnym leczeniem tej choroby. Wbrew powszechnemu przekonaniu nowotwór dotyka także mężczyzn. Panowie stanowią mniej niż 1% wszystkich przypadków.

Akcję promującą „Różowy Październik” organizuje także Fortuna 1. Liga. Podczas 12. kolejki kapitanowie drużyn grających na zapleczu ekstraklasy zagrają w różowych opaskach na ramieniu, podkreślając swoje zaangażowanie w akcję #RakNieGraFair. Na stadionach pojawi się także baner dotyczący akcji. Podczas meczu kibice będą mogli usłyszeć komunikat zachęcający do profilaktycznych badań.

„Jesteśmy dumni, że Pierwsza Liga Piłkarska wychodzi poza sztywne ramy współpracy i organizuje akcję skierowaną w dużej mierze do kobiet-kibicek, a także ich bliskich. Cieszy nas, że piłka nożna stają się miejscem podnoszenia świadomości społecznej na temat raka piersi i swoje zasięgi może wykorzystać w ważnej sprawie. Zachęcanie do wykonywania samobadania, a także badań profilaktycznych: mammografii, USG może uratować komuś życie. Sport ma nie tylko moc rozrywki, ale również ogromny potencjał w przekazywaniu ważnych przesłań społecznych” dodała Klaudia Lencka, członek zarządu Stowarzyszenia Młode z rakiem.

Osobne akcje promujące „Różowy Październik” planuje przeprowadzić Lechia Gdańsk. Szczegóły wkrótce na naszych mediach społecznościowych.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi