#WRACAMY #WEAREBACK

Rusza plebiscyt na drużynę 75-lecia Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk ma 75 lat! Piękna historia pisana bramkami, zwycięstwami i porażkami w Biało-Zielonych barwach. Ale przede wszystkim przeżywanymi emocjami. Związanymi głównie z futbolem, choć nie tylko. Założona w 1945 roku Lechia od tego czasu głęboko zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Gdańska, umiejętnie pracując na miano najważniejszego klubu sportowego w całym regionie. Wspólnie z redakcją portalu LechiaHistoria.pl postanowiliśmy przeprowadzić plebiscyt, który wyłoni najlepszą, czy raczej najpopularniejszą, jedenastkę piłkarzy w Biało-Zielonych dziejach.

W koszulce Lechii przez 75 lat wystąpiło ponad 700 piłkarzy. Kapituła plebiscytowa, złożona z fachowców – byłych piłkarzy, trenerów, działaczy, dziennikarzy i kibiców – wybrała spośród nich najpierw 36 nazwisk – tyle lat dzieliło dwa pucharowe triumfy Lechii – 1983 i 2019.

Wybierać będziemy spośród 6 bramkarzy – 12 obrońców – 9 pomocników – 9 napastników – zagramy ofensywnie 1-4-3-3!

Wybór Biało-Zielonej drużyny 75-lecia oddajemy za chwilę w ręce Was – Kibiców. Zanim jednak zaczniemy głosowanie, w kolejnych dniach będziemy publikować sylwetki zawodników, aby oddać głos nie tylko na piłkarzy najbardziej popularnych współcześnie, ale uwzględnić najwybitniejszych zawodników całego 75-lecia.

Po publikacji sylwetek wszystkich zawodników Kibice będą mieli możliwość oddania głosu na wybranych piłkarzy. 14 grudnia tego roku ogłosimy wyniki jubileuszowego Plebiscytu.

Plebiscyt organizowany jest przez Lechię Gdańsk oraz serwis Lechiahistoria.pl przy patronacie medialnym serwisów: Lechia.Net, Lechia.gda.pl oraz LwyPolnocy.pl, które zostały patronami wydarzenia. Patronat redakcyjny objął serwis interia.pl.

Dla Uczestników głosowania przewidzieliśmy nagrody. Do wygrania będą 3 oryginalne koszulki Lechii Gdańsk, 2 karnety na rundę wiosenną oraz 3 zestawy świąteczne.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi