#WRACAMY #WEAREBACK

Sławomir Wojciechowski koordynatorem ds. planowania kadr Lechii Gdańsk

Wychowanek Lechii Gdańsk, pierwszy Polak w Bayernie Monachium i niegdyś dyrektor akademii Biało-Zielonych – Sławomir Wojciechowski objął funkcję koordynatora ds. planowania kadr. To stanowisko, dzięki któremu Lechia będzie mogła zarządzać kadrą i sukcesywnie wzmacniać ją najbardziej wartościowymi zawodnikami.

Sławomir Wojciechowski to postać doskonale znana w gdańskim środowisku sportowym. Jego piłkarska kariera zaczęła się w Lechii. Stąd wypłynął na szerokie wody aż po tryumf w Lidze Mistrzów w sezonie 2000/2001 z Bayernem Monachium. Po zakończeniu kariery pracował m.in. jako dyrektor akademii Lechii Gdańsk. Teraz wraca do klubu w zupełnie nowej roli – koordynatora ds. planowania kadr.

Nie ma dzisiaj w piłce ważniejszych decyzji od tych sportowych, jak choćby transfery itd. Sławek Wojciechowski jest osobą, która będzie oceniała nasze wewnętrzne tematy kadrowe, czyli młodych zawodników z akademii, ich potencjał i przydatność w przejściu do pierwszego zespołu, ale również na co dzień obserwowała rozwój zawodników w pierwszym zespole. Do tego dochodzą wszystkie propozycje naszych skautów, aby finalnie ocenić potencjał danych graczy, bo chciałbym, żebyśmy byli jak najskuteczniejsi na rynku transferowym. Jest to podstawą, aby Lechia Gdańsk odniosła większy sukces w następnych latach – mówi szkoleniowiec Lechii Tomasz Kaczmarek.

Sławomir Wojciechowski wie dokładnie, jakie są oczekiwania związane z tym stanowiskiem i na pewno będzie chciał wspomóc trenera Kaczmarka w budowaniu silnego, konkurencyjnego zespołu.

Przez lata byłem dyrektorem akademii Lechii. Teraz ta moja rola będzie skupiona wokół pierwszego zespołu. Jestem bliżej sztabu pierwszej drużyny, któremu mam pomóc w zbudowaniu kadry, przy skautingu i przy podejmowaniu tych kluczowych decyzji, żeby cały czas zespół wzmacniać, a nie brać podobnych zawodników. Jeśli będziemy robili transfer, to taki, który nas wzmocni, a nie tylko uzupełni naszą kadrę – tłumaczył Sławomir Wojciechowski. – Mam odpowiadać również i sprawować niejako opiekę nad naszymi topowymi talentami, których już w klubie mamy oraz nowymi zawodnikami, którzy będą do nas docierali z Polski.

Jako koordynator Sławomir Wojciechowski będzie miał za zadanie dbać o rozwój zawodników oraz zapewnić ciągłość w zarządzaniu kadrą drużyny.

Poprosiłem klub o wsparcie w tematach sportowych. Ja chciałbym się w stu procentach skoncentrować na pracy z drużyną i zawodnikami, których mamy. Chciałem, żebyśmy mieli osobę, która z jednej strony jest blisko zespołu i powiedzmy najstarszych grup akademii, m.in. CLJ i rezerw. Ekspertyza tej osoby ma polegać właśnie na budowaniu kadrywyjaśniał trener Kaczmarek. – Rekomendowałem, aby stworzyć długotrwałą, strategiczną pozycję całkowicie niezależną od trenera. Trenerzy w klubach się zmieniają, a ciągłość myślenia o zawodnikach, o rozwoju zawodników i ich obserwowaniu jest kluczowa w podejmowaniu właściwych decyzji.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi