27
sty
2022

Sparing przed startem rundy wiosennej

W piątek 28 stycznia zawodnicy Lechii zagrają mecz sparingowy przeciwko drugoligowej drużynie KKS Kalisz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Traugutta 29.

W poniedziałek zespół Lechii Gdańsk wrócił z obozu przygotowawczego w Turcji. Podczas zgrupowania rozegrali trzy sparingi, z których dwa zakończyły się dla nich zwycięsko. Obecnie Biało-Zieloni trenują na gdańskich obiektach sportowych. Pierwszy mecz rundy wiosennej za niecały tydzień, a już jutro zawodnicy sprawdzą się w meczu sparingowym przeciwko drużynie KKS Kalisz.

O drużynie z Kalisza śmiało można mówić jako o zespole z aspiracjami do awansu, choć obecny sezon zdecydowanie do najlepszych nie należy. Drugoligowiec na półmetku sezonu plasuje się na dwunastej pozycji w ligowej tabeli z bilansem siedmiu zwycięstw, trzech remisów i dziesięciu porażek. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Bogdana Zająca w rundzie jesiennej był Piotr Giel. Siedem bramek oraz asysta to dotychczasowy dorobek napastnika w sezonie 2021/2022.

Decyzją Klubu sparing będzie zamknięty dla publiczności. Wstęp dla dziennikarzy po okazaniu aktualnej akredytacji.

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy