22
sty
2021

Sparing z Wisłą na koniec przygotowań

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 dobiegają końca. Ich zwieńczeniem będzie sparing z Wisłą Płock, który zostanie rozegrany w piątek, 22 stycznia o godzinie 14:30 na boisku przy ul. Traugutta 29.

Dla Biało-Zielonych będzie to trzecia gra kontrolna na przestrzeni 7 dni. Dokładnie tydzień temu Lechia zmierzyła się na własnym boisku z Sokołem Ostróda, a w miniony wtorek naszym rywalem była Olimpia Grudziądz. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami Lechistów, a szczególnie imponująca była wygrana nad zespołem z Grudziądza. W drugim meczu z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy w zespole Piotra Stokowca. Joseph Ceesay w zaledwie 30 minut zaliczył asystę oraz dał się sfaulować rywalowi w polu karnym, czego konsekwencją było podyktowanie „jedenastki” dla Lechii. Swój wkład w wygraną miał również młody pomocnik Jan Biegański, którego bramka z dystansu była ozdobą wtorkowej rywalizacji. Bilans bramkowy dwóch ostatnich meczów to 12 strzelonych oraz 1 stracona bramka.

Dziś jednak Lechię czeka dużo trudniejsze zadanie, ponieważ do Gdańska przyjedzie inny Ekstraklasowy zespół, Wisła Płock. Przerwę zimową zespól Radosława Sobolewskiego spędził na 11. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 16 punktów. Podobnie jak w przypadku Lechii, dla drużyny z Płocka będzie to trzeci sparing w czasie bieżącego okresu przygotowawczego. W ramach pierwszej gry kontrolnej Wisła zagrała z Wigrami Suwałki i to spotkanie zakończyło się wygraną naszych dzisiejszych rywali 2:0. Bramki dla zespołu z Płocka zdobywali w tamtym meczu Dawid Kocyła oraz Mateusz Szwoch. Kolejnym rywalem Wisły był Motor Lubin. Podobnie jak w meczu z Wigrami, to spotkanie również zakończyło się zwycięstwem drużyny prowadzonej przez Radosława Sobolewskiego.

Ze względu na panujące obostrzenia mecz odbędzie się bez udziału publiczności.