#WRACAMY #WEAREBACK

Sparing z Wisłą na koniec przygotowań

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 dobiegają końca. Ich zwieńczeniem będzie sparing z Wisłą Płock, który zostanie rozegrany w piątek, 22 stycznia o godzinie 14:30 na boisku przy ul. Traugutta 29.

Dla Biało-Zielonych będzie to trzecia gra kontrolna na przestrzeni 7 dni. Dokładnie tydzień temu Lechia zmierzyła się na własnym boisku z Sokołem Ostróda, a w miniony wtorek naszym rywalem była Olimpia Grudziądz. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami Lechistów, a szczególnie imponująca była wygrana nad zespołem z Grudziądza. W drugim meczu z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy w zespole Piotra Stokowca. Joseph Ceesay w zaledwie 30 minut zaliczył asystę oraz dał się sfaulować rywalowi w polu karnym, czego konsekwencją było podyktowanie „jedenastki” dla Lechii. Swój wkład w wygraną miał również młody pomocnik Jan Biegański, którego bramka z dystansu była ozdobą wtorkowej rywalizacji. Bilans bramkowy dwóch ostatnich meczów to 12 strzelonych oraz 1 stracona bramka.

Dziś jednak Lechię czeka dużo trudniejsze zadanie, ponieważ do Gdańska przyjedzie inny Ekstraklasowy zespół, Wisła Płock. Przerwę zimową zespól Radosława Sobolewskiego spędził na 11. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 16 punktów. Podobnie jak w przypadku Lechii, dla drużyny z Płocka będzie to trzeci sparing w czasie bieżącego okresu przygotowawczego. W ramach pierwszej gry kontrolnej Wisła zagrała z Wigrami Suwałki i to spotkanie zakończyło się wygraną naszych dzisiejszych rywali 2:0. Bramki dla zespołu z Płocka zdobywali w tamtym meczu Dawid Kocyła oraz Mateusz Szwoch. Kolejnym rywalem Wisły był Motor Lubin. Podobnie jak w meczu z Wigrami, to spotkanie również zakończyło się zwycięstwem drużyny prowadzonej przez Radosława Sobolewskiego.

Ze względu na panujące obostrzenia mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi