#WRACAMY #WEAREBACK

Sparingowe zwycięstwo w Poznaniu

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali w spotkaniu sparingowym Lecha Poznań 1:0. Dla Biało-Zielonych to drugie zwycięstwo podczas przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy.

W sobotnie spotkanie lepiej weszli poznaniacy, którzy przez kilka pierwszych minut wyraźnie dominowali na murawie. Podopiecznym Macieja Skorży brakowało jednak ostatniego podania, tak by móc otworzyć wynik tego spotkania. Blisko tego w 19. minucie był Michał Skóraś, którego strzał lecący prosto w okienko bramki Zlatana Alomerovicia, zatrzymał Michał Nalepa.

Lechia znacznie mniej utrzymywała się przy futbolówce, ale była w swoich działaniach konkretniejsza. Biało-Zieloni wyszli na prowadzenie w 23. minucie, kiedy to strzałem „stadiony świata” popisał się Ilkay Durmus. Turek znalazł sobie miejsce na skraju pola karnego i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Kilkanaście minut później mogło być już 2:0, ale dogrania Durmus nie wykorzystał Jarosław Kubicki, trafiając jedynie w poprzeczkę bramki Lecha.  Poznaniacy tuż przed przerwą mogli jeszcze wyrównać, ale w pojedynku Johannsson – Alomerović, lepszy okazał się nasz bramkarz .Do przerwy to nasz zespół prowadził 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od intensywnych ataków Lecha. Dwukrotnie Biało-Zielonych musiał ratować Alomerović – najpierw po główce Skórasia, a następnie po strzale Amarala. W 60. minucie trener Piotr Stokowiec wymienił wszystkich dziesięciu zawodników z pola, a na boisku pojawili się m.in. Rafał Pietrzak, Mario Maloca, Maciej Gajos czy Flavio Paixao. A kwadrans później świetnie dysponowanego Zlatana Alomerovicia zmienił Antoni Mikułko. Chwilę wcześniej Lech mógł ponownie doprowadzić do wyrównania, ale Mateusz Skrzypczak z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Lech im bliżej końca meczu, tym coraz bardziej nacierał. Jednak po raz kolejny na przeszkodzie stał nasz bramkarz – tym razem dwiema efektownymi interwencjami popisał się Antoni Mikułko. W 88. minucie piłkę meczową miał były zawodnik Lechii, Artur Sobiech, ale w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę. Ostatecznie Biało-Zieloni dowieźli wygraną do końca i mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w trakcie przygotowań.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramki: Durmus (22’)