#WRACAMY #WEAREBACK

Sytuacja kadrowa w Lechii Gdańsk

W poniedziałek, 14 grudnia Lechia Gdańsk rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem podopieczni Piotra Stokowca zmierzą się na własnym boisku z Wisłą Płock. Ze względu na absencje kartkowe, Biało-Zieloni przystąpią do tego meczu bez trzech podstawowych zawodników. Kogo zabraknie?

W meczu z Wisłą na pewno nie obejrzymy dwójki środkowych pomocników – Tomasza Makowskiego oraz Jarosława Kubickiego. Absencja Makowskiego to efekt czerwonej kartki, którą nasz pomocnik ujrzał w meczu przeciwko Legii Warszawa. Zgodnie z decyzją Komisji Ligi ostatecznie Makowski nie zagra w 3 spotkaniach, co oznacza, że do gry wróci najszybciej w lutym przyszłego roku. W trakcie sobotniego meczu Jarosław Kubicki został napomniany żółtą kartką 4. raz w sezonie 2020/2021, czego rezultatem jest jednomeczowe zawieszenie. W poniedziałkowy wieczór Piotr Stokowiec nie będzie mógł skorzystać również z usług Michała Nalepy, który nie wystąpi z powodu otrzymania 8. żółtej kartki.

 

Oznacza to, że Lechia w meczu z Wisłą Płock wystąpi bez 3 zawodników, którzy są podstawowymi graczami zespołu. Trener Stokowiec po raz kolejny będzie mógł dać szansę kolejnym młodzieżowcom, którzy zastąpią Tomasza Makowskiego.

 

Wśród pozostałych zawodników po 2 żółte kartki mają na swoim koncie: Dušan Kuciak, Bartosz Kopacz, Kenny Saief oraz Mateusz Sopoćko.

 

Wciąż z powodów zdrowotnych sztab szkoleniowy nie może korzystać z usług Żarko Udovicicia.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi