20
lis
2021

Szalone spotkanie bez happy endu

W spotkaniu 15. Kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali ze Stalą Mielec 3:3. Bramki nieziemskiej urody dla Biało-Zielonych zdobywali Ilkay Durmus oraz dwukrotnie Marco Terrazzino.

Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla gdańszczan. Podopieczni Tomasza Kaczmarka w 4. minucie stanęli przed znakomitą okazją, lecz Tomasz Makowski po podaniu od Flavio uderzył mocno ponad bramką. Kolejne minuty były zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Piłkarze Stali atakowali, lecz Dusan Kuciak wraz z defensywą konsekwentnie odpierali ataki Biało-Niebieskich. W 13. minucie Mateusz Mak zagrał piłkę do Maksymialan Sitka, a ten sprytnym lobem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po straconej bramce lechiści ruszyli do przodu i z minuty na minutę konstruowali coraz to groźniejsze sytuacje. W 37. minucie Ilkay Durmus odpalił rakietę w stronę bramki Strączka i wyrównał stan spotkania. Kiedy zawodnicy Stali w doliczonym czasie pierwszej połowy byli już myślami w szatni, Marco Terrazzino po szybkiej klepce z Flavio Paixao wyprowadził Biało-Zielonych na prowadzenie. Dla Portugalczyka była to druga asysta dzisiejszego popołudnia.

Druga odsłona gry zaczęła się od naporu drużyny z Gdańska. W 59. minucie Ilkay Durmus dośrodkowywał z rzutu rożnego, a do wybitej przez defensorów Stali piłki dopadł Terrazzino, który bez zastanowienia huknął  i podwyższył prowadzenie gdańszczan. Podopieczni Tomasza Kaczmarka mieli jeszcze kilka okazji do notowania kolejnych trafień, lecz w tym spotkaniu już tylko Stal dochodziła do głosu. Najpierw za sprawą rzutu karnego sprokurowanego przez Mateusza Żukowskiego. Wapno na bramkę zamienił Tomasiewicz. 12 minut później Mateusz Mak do gola dorzucił asystę. Po straconych golach w drużynie Lechii doszło do zmian, ale nie wypłynęły one na końcowy wynik.

Ostatecznie w jednym z ciekawszych spotkań w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy Lechia zremisowała na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:3.