02
kwi
2024

Szóste zwycięstwo z rzędu. Odra pokonana!

W meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonaliśmy Odrę Opole 2:1 po golach Rifeta Kapicia i Tomasa Bobcka!

W 16. minucie meczu Ivan Zhelizko uderzył mocno z rzutu wolnego, ale Artur Haluch popisał się skuteczną interwencją. W 25. minucie Din Sula był faulowany w polu karnym Lechii, a jedenastkę na gola zamienił Rafał Niziołek. Tuż przed przerwą pięknym trafieniem odpowiedział Rifet Kapić i po 45 minutach było 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Biało-Zielonych. Po zespołowej akcji piłkę w siatce w 53. minucie umieścił Tomas Bobcek. W 8. minucie doliczonego czasu gry szansę na wyrównanie miała Odra, ale Borja Galan trafił w poprzeczkę po strzale z rzutu karnego.

Lechia Gdańsk – Odra Opole 2:1 (1:1)

Bramki: Kapić 45, Bobcek 53 – Niziołek 26

Lechia: Sarnavskyi – Piła (81′ Bugaj), Chindris, Olsson, Kałahur, Zhelizko, Neugebauer  (81. D’Arrigo), Kapič (90. Fernandez), Mena, Khlan, Bobcek (81′ Zjawiński)