14
maj
2022

To nie są czary – Lechijka ma puchary!

To nie są czary Lechijka… ma europejskie puchary! Piłkarze Lechii bezbramkowo zremisowali z Pogonią Szczecin i zapewnili sobie 4 miejsce na koniec sezonu 2021/2022.

Pierwsza połowa dzisiejszego hitu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy była zacięta oraz bardzo wyrównana. Pierwsi do głosu doszli Biało-Zieloni. Już w 6. minucie w sytuacji „oko w oko” z Dante Stipicą stanął Łukasz Zwoliński, jednak to bramkarz gości po znakomitej interwencji wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Kolejne minuty to napór lechistów. Najpierw po koronkowej akcji trio Pietrzak, Durmus, Flavio uderzał kapitan gdańszczan, a chwilę później strzał na bramkę Pogoni oddawał Clemens, lecz i tym razem golkiper trzeciej siły ligi pewnie chwycił piłkę. Zawodnicy ze Szczecina pierwszy raz do głosu doszli w 20. minucie. Na indywidualny rajd zdecydował się Kamil Grosicki, jednak Kuciak po strzale „Grosika” nie musiał interweniować. Ostatnii kwadrans pierwszej odsłony to przewaga „Portowców” i dwie wspaniałe parady słowackiego bramkarza! Do przerwy na Polsat Plus Arenie bez goli.

Druga odsłona gry to były prawdziwe „piłkarskie szachy”. Obie drużyny badały się nawzajem szukając swoich szans w kontratakach. W 50. minucie Clemens dograł piłkę do Durmusa, którego strzał powędrował wysoko ponad bramką gości. Turek próbował również dwanaście minut później, jednak kolejny raz czujnie na linii interweniował Stipica. Biało-Zieloni utrzymywali się przy piłce i konstruowali swoje szanse. „Portowcy” swoje najlepsze okazje mieli za sprawą rezerwowego Kamila Drygasa, jednak ten nie potrafił znaleźć recepty na pokonanie Dusana Kuciaka.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0. Dla lechistów jest to historyczny sezon, ponieważ Biało-Zieloni w przyszłym sezonie zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy! Gratulacje!

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:0

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 22. Joseph Ceesay, 25. Michał Nalepa (84, 4. Kristers Tobers), 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 7. Maciej Gajos, 88. Jakub Kałuziński, 99. İlkay Durmuş – 9. Łukasz Zwoliński, 28. Flávio Paixão (85, 79. Kacper Sezonienko), 76. Christian Clemens (58, 20. Conrado).

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 33. Mariusz Malec, 97. Luís Mata – 18. Michał Kucharczyk (82, 14. Kamil Drygas), 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski (46, 99. Mateusz Łęgowski), 27. Sebastian Kowalczyk (46, 22. Wahan Biczachczjan), 11. Kamil Grosicki (90, 9. Piotr Parzyszek) – 10. Luka Zahovič (71, 21. Jean Carlos Silva).