07
sty
2021

Tomasz Byszko dołącza do sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk

Dotychczasowy trener drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk dołączył do sztabu szkoleniowego I drużyny Lechii Gdańsk. Jako asystent Piotra Stokowca będzie skupiał się na rozwoju młodych zawodników.

Z Akademii do I drużyny Lechii przechodzi Tomasz Byszko, dotychczasowy trener drużyny U-15. To najlepsze potwierdzenie ścisłej współpracy i wykorzystania możliwości synergii pomiędzy Akademią nie tylko w kontekście sportowym, ale również szkoleniowym.

 

Rolę swojego nowego asystenta tak określił Piotr Stokowiec: – W przypadku Tomasza Byszki zdecydowaliśmy się zainwestować w młodego trenera z Gdańska, który może się jeszcze rozwinąć. Przez jego ręce przeszli praktycznie wszyscy zawodnicy grający dzisiaj w starszych rocznikach Akademii, dzięki czemu będzie doskonałym łącznikiem między naszym młodym zapleczem i pierwszą drużyną. Dla młodszych zawodników niezwykle istotne jest indywidualizowanie zajęć, dlatego ważna jest kolejna para oczu i rąk do pracy, szczególnie, kiedy w drużynie jest wielu młodych zawodników, którzy wymagają indywidualnego wsparcia.

 

27-letni trener oprócz prowadzenia drużyny U-15 występującej na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów był również koordynatorem skautingu. Do jego rozwoju przyczyniły się m.in. staże w polskich i zagranicznych klubach, w tym m.in.: Ajax Amsterdam, Benfica Lizbona, Crystal Palace, Dinamo Zagrzeb, Dynamo Kijów, FC Porto oraz Slavia Praga.

 

– Cieszę się, że dołączyłem do doświadczonego sztabu trenerskiego pierwszego zespołu, bo to było moim długofalowym celem. Przy tej okazji chciałbym podziękować dyrektorowi Akademii Sławomirowi Wojciechowskiemu za zaufanie, którym mnie obdarzył oraz wszystkim osobom, z którymi miałem przyjemność współpracować w ciągu ostatni lat. Dotychczas jako sukces mogłem rozpatrywać awans wychowanka Akademii do pierwszego zespołu. Teraz przechodzę do następnego etapu, kiedy będę rozwijał tych zawodników dalej już w drużynie seniorów. Na pewno będę się starał pomagać młodym zawodnikom w jak najlepszym radzeniu sobie z przeskokiem między piłką juniorską i seniorską. To bardzo ważne, gdy chcemy budować zaplecze oparte na naszych wychowankach. Mam nadzieję, że dołożę do realizacji tego celu ważną cegiełkę – zapowiada Tomasz Byszko, nowy trener w sztabie szkoleniowym Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy