#WRACAMY #WEAREBACK

Tomasz Neugebauer dokończy sezon na wypożyczeniu

Lechia Gdańsk osiągnęła porozumienie z Podbeskidziem w sprawie wypożyczenia 19-letniego pomocnika Tomasza Neugebauera do klubu z Bielska-Białej. Zawodnik powędruje do zespołu rywalizującego na zapleczu PKO BP Ekstraklasy do końca obecnego sezonu 2022/2023.

Defensywny pomocnik dołączył do Lechii Gdańsk przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Wcześniej występował w Ruchu Chorzów, który wówczas rywalizował na poziomie II ligi. Młody piłkarz po przejściu do Biało-Zielonych nie był w stanie na stałe przebić się do wyjściowego składu. W rundzie jesiennej tegorocznych rozgrywek pojawiał się na murawie w zaledwie trzech meczach (2 ligowe oraz 1 pucharowe z Radunią). W barwach gdańskiego zespołu debiutował w rywalizacji z Wisłą Kraków 5 marca 2022 roku.

Tomek [Neugebauer] przychodził do Lechii jako nastolatek z Ruchu Chorzów. To wciąż młody, perspektywiczny piłkarz, który jednak w tym momencie najbardziej potrzebuje ogrania w seniorskiej piłce. Mamy nadzieję, że zapewni mu to półroczne wypożyczenie do Podbeskidzia. Po sezonie Tomek wróci do nas i wtedy ocenimy jego przydatność do drużyny na kolejne rozgrywki – powiedział Marcin Kaczmarek, trener Biało-Zielonych.

Umowa wypożyczenia będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku, czyli do zakończenia obecnego sezonu.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi