19
mar
2022

Trzy punkty zostają w Gdańsku! Lechia 2:0 Górnik!

W spotkaniu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Lechii zwyciężyli Górnika z Łęcznej 2:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Christian Clemens oraz Łukasz Zwoliński. Gdańszczanie od początku meczu przeważali i zasłużenie zdobyli dzisiaj trzy punkty,

Pierwsza część gry obfitowała w wiele okazji podbramkowych. Od początku meczu to lechiście kontrolowali przebieg spotkania. W pierwszym kwadransie gdańszczanie mogli zdobyć nawet trzy bramki, a to wszystko za sprawą Marco Terrazzino oraz Jakuba Kałuzińskiego. Znakomicie dziś jednak w bramce przyjezdnych prezentował się Maciej Gostomski. Biało-Zieloni dwoili się i troili, jednak bramkarz Górnika był dziś niczym ściana. Gdy wydawało się, że na przerwę obie drużyny będą schodzić przy bezbramkowym remisie, Kałuziński popisał się wzorową, indywidualną akcją i wspaniale obsłużył Clemensa, który mocnym uderzeniem otworzył worek z bramkami.

Druga część meczu rozpoczęła się od ofiarnej interwencji Kristersa Tobersa. Chwilę później, w 52. minucie, sprytnie główkował stoper Lechii, jednak Maciej Gostomski ponownie był na posterunku. Lechiści atakowali, jednak brakowało wykończenia. W 77. minucie rezerwowy Rafał Pietrzak popędził prawą stroną i oddał strzał. Piłka po rykoszecie od defensorów Górnika trafiła na głowę Łukasza Zwolińskiego, który wpakował ją do pustej bramki. W samej końcówce Biało-Zieloni byli bliscy podwyższenia wyniku, ale dzisiejszy jubilat, Maciej Gajos, uderzył zaledwie w słupek. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie, a podopieczni Tomasza Kaczmarka odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Przed nami przerwa reprezentacyjna, a po niej czeka nas wyjazdowe starcie z Legią.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 2:0

Christian Clemens 45+2′

Łukasz Zwoliński 77′

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 4. Kristers Tobers, 20. Conrado – 76. Christian Clemens (70, 7. Maciej Gajos), 88. Jakub Kałuziński (70, 79. Kacper Sezonienko), 6. Jarosław Kubicki, 33. Marco Terrazzino (86, 8. Egzon Kryeziu), 99. İlkay Durmuş (70, 2. Rafał Pietrzak) – 9. Łukasz Zwoliński (78, 28. Flávio Paixão).

Górnik: 33. Maciej Gostomski – 24. Michał Goliński (60, 22. Serhij Krykun), 21. Kryspin Szcześniak, 20. Bartosz Rymaniak, 3. Leândro (83, 35. Gérson), 29. Daniel Dziwniel (60, 19. Przemysław Banaszak) – 70. Jason Lokilo, 88. Álex Serrano (73, 27. Michał Mak), 6. Janusz Gol, 77. Damian Gąska (83, 17. Łukasz Szramowski) – 18. Bartosz Śpiączka.