19
wrz
2020

Udane przełamanie [RELACJA]

W meczu 4. Kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała PGE FKS Stal Mielec 4:2. Dla Biało-Zielonych było to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Gdańszczanie rozpoczęli mecz z dużym animuszem i widać było, że od samego początku są niesamowicie zmotywowani. Taka postawa dała skutki już w 4. minucie. Wówczas piłka trafiła na głowę Flavio Paixao, a ten w dniu swoich urodzin wyprowadził Lechię na prowadzenie.

Kilka minut później mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali pomylił się Omran Haydary. W myśl zasady, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, goście odpowiedzieli trafieniem wyrównującym. Z rzutu rożnego zagrał Maciej Domański, piłka trafiła do Karola Gettingera, który strzałem zza pola karnego pokonał Dusana Kuciaka.

Lechia wciąż przeważała i miała inicjatywę, ale to mielczanie ponownie wpakowali piłkę do bramki. Ponownie asystował Domański, a do siatki głową strzelił były piłkarz Biało-Zielonych – Mateusz Mak.

Kiedy wydawało się, że w pierwszych 45 minutach nic się już nie zmieni, Conrado wykorzystał zamieszanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem doprowadził do stanu 2:2.

Po przerwie Lechia wciąż dominowała, ale nie potrafiła zamienić tego na bramkę. Przełom nastąpił w 72 minucie. Wówczas Omran Haydary został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Flavio Paixao i wyprowadził Biało-Zielonych ponownie na prowadzenie.

Chwilę później mogło być 4:2, ale potężne uderzenie wprowadzonego chwilę wcześniej Łukasza Zwolińskiego trafiło jedynie w poprzeczkę. Gdańszczanie konsekwentnie grali jednak swoje i dążyli do powiększenie swojego prowadzenia. W 88. minucie piłkę z rzutu rożnego posłał Rafał Pietrzak, a ta spadła na głowę Michała Nalepy, który bez problemów umieścił ją w bramce.

Lechia zagrała bardzo dobre zawody i zasłużenie zdobyła trzy punkty w meczu ze Stalą Mielec. Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają już za tydzień, a ich rywalem będzie drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Lechia Gdańsk – PGE FKS Stal Mielec 4:2 (2:2)

Bramki: Paixao 4’, 73’, Conrado 45+2’, Nalepa 88’ – Gettinger 23’, Mak 44’

Żółte kartki: Saief, Nalepa, Conrado – Gettinger, Flis

Lechia: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski, Saief (75’ Zwoliński) – Conrado (81’ Egy M.V.), Haydary (90’ Mihalik), Paixao (90’ Gajos)

Stal: Strączek – Flis, Kościelny, Żyro, Gettinger (63’ Pawłowski) – Matras, Tomasiewicz (77’ Dadok), Domański (77’ Stasik) – Prokić (46’ Sus), Mak, Zjawiński (46’ Tomczyk)