12
lip
2020

Udany rewanż Lecha [RELACJA]

W meczu 35. Kolejki PKO Ekstraklasy Biało-Zieloni musieli uznać wyższość Lecha. Gospodarze wzięli rewanż za środowe starcie w półfinale Pucharu Polski i pokonali naszą drużynę 3:2.

W pierwszej minucie spotkania to Lechia miała dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. Łukasz Zwoliński zgrał piłkę do Tomasza Makowskiego, ten oddał strzał, jednak okazał się on niecelny. W 5. minucie po strzale z rzutu wolnego Daniego Ramireza Lech wyszedł na prowadzenie. W 17. minucie bramkę dla Lechii zdobył Łukasz Zwoliński, jednak na nasze nieszczęście po analizie VAR arbiter zdecydował się anulować gola. Jak pokazały powtórki jeden z naszych zawodników znajdował się na pozycji spalonej. 5 minut później było 2:0. Jakub Moder posłał bardzo mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego, a do piłki dopadł Robert Gumny który z najbliższej odległości pokonał Dusana Kuciaka. W 42 minucie bramkę kontaktową dla Lechii zdobył Omran Haydary. Rafał Pietrzak wstrzelił piłkę w pole karne, a największą czujnością wykazał się właśnie Haydary, który umieścił piłkę w bramce. Radość piłkarzy Piotra Stokowca nie trwała jednak długo, ponieważ już 3 minuty później Kamil Jóźwiak zdobył kolejną bramkę dla Lecha. Chwile później sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 3:1.

Początek drugiej połowy przyniósł Biało-Zielonym drugą bramkę, która była dziełem Ze Gomesa. Była to premierowe trafienie naszego zawodnika na boiskach Ekstraklasy. W 52. minucie mógł być remis. Haydary dośrodkował w pole karne, do piłki dopadł Łukasz Zwoliński, jednak jego strzał głową przeleciał ponad bramką Lecha. 4 minuty później „Zwolak” znalazł się w dogodnej sytuacji, ale strzał naszego napastnika nie był na tyle dobry, aby wpaść do bramki strzeżonej przez Miłosza Mleczko. Kilka minut później ten sam zawodnik popełnił błąd przy wybijaniu piłki, ta spadła pod nogi Tomasza Makowskiego, jednak jego strzał z dalekiej odległości okazał się mocno niecelny. W 75. minucie, wprowadzony do gry z ławki rezerwowych Jaroslav Mihalik, dograł z prawego skrzydła do Karola Fili, nasz obrońca oddał mocny strzał, ale czujnością wykazał się Mleczko, który wybił piłkę na rzut rożny. 10 minut później w dobrej sytuacji znalazł się Conrado. Piłka spadła pod nogi Brazylijczyka, ten oddał mocny strzał z woleja, jednak fubtolówka odbita przez obrońcę Lecha wyleciała za linię końcową. Podczas ostatnich minut tego spotkania Biało-Zieloni musieli sobie radzić na boisku w dziesiątkę, po tym jak Conrado został ukarany przez arbitra czerwoną kartką. Pomimo kolejnych prób Lechiści nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Lech Poznań 3:2 Lechia Gdańsk

Bramki: Dani Ramírez 5, Robert Gumny 22, Kamil Jóźwiak 45 – Omran Haydary 42, Zé Gomes 47

Lech: 99. Miłosz Mleczko – 2. Robert Gumny, 37. Ľubomír Šatka, 5. Đorđe Crnomarković, 22. Wołodymyr Kostewycz – 38. Jakub Kamiński, 25. Pedro Tiba (90, 6. Karlo Muhar), 15. Jakub Moder, 14. Dani Ramírez (78, 36. Filip Marchwiński), 7. Kamil Jóźwiak – 11. Timur Żamaletdinow (72, 9. Christian Gytkjær).

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak – 8. Omran Haydary (73, 11. Jaroslav Mihalík), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 88. Jakub Kałuziński (65, 7. Maciej Gajos), 17. Zé Gomes (70, 20. Conrado) – 24. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Šatka, Mleczko – Nalepa.

czerwona kartka: Conrado (89. minuta)

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

widzów: 6432.