15
mar
2024

Zwycięstwo z Zagłębiem!

W meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi nasza drużyna pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:0!

W 13. minucie po rajdzie prawym skrzydłem Camilo Meny strzał obronił bramkarz Zagłębia. Dwie sytuacje w pierwszej połowie miał też Tomas Bobcek, który był bliski pokonania golkipera gości. W 27. minucie Tomasz Neugebauer otworzył wynik meczu po strzale z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców Zagłębia.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla naszej drużyny. W 51. minucie Camilo Mena mocno uderzył przy słupku i pokonał Oleksija Shevchenko, podwyższając prowadzenie Lechii. Osiem minut później do własnej bramki trafił William Remy, zaliczając gola samobójczego. Tuż przed końcem wynik ustalił Łukasz Zjawiński.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0)
Bramki: Neugebauer 27, Mena 51, Remy (s) 59, Zjawiński 90

Lechia: Sarnavskyi – Piła, Chindris (81. Gueho), Olsson, Kałahur, Zhelizko (70. D’Arrigo), Neugebauer, Kapić, Mena, Khlan (81. Sezonienko), Bobcek (70. Zjawiński)