#WRACAMY #WEAREBACK

Warsztaty psychologiczne “Rola koncentracji w sporcie”

Dnia 31.07.2020 r. odbył się kolejny warsztat z Psychologiem Sportu Natalią Breza. Tym razem, na stadionie gościła nasza drużyna U-15, której trenerem jest Tomasz Byszko.

 

Jako Klub, jesteśmy świadomi tego, że rozwój mentalny młodych zawodników jest równie istotny co rozwój fizyczny. Dlatego cyklicznie organizowane są specjalne szkolenia, podczas których, skupiamy się na rozwoju mentalnym naszych zawodniczek i zawodników.

„Dzisiaj wraz z całym zespołem odbyliśmy trening mentalny, gdzie omawialiśmy głównie sposoby koncentracji przed i pomeczowej, a także podczas meczu w danych sytuacjach boiskowych. Zajęcia miały charakter wykładowo-warsztatowy dzięki czemu chłopcy przede wszystkim nie tylko otrzymali dawkę wiedzy merytorycznej, ale także mogli na własnej skórze próbować zmierzyć się z zadaniami, które przygotowała dla nas Pani psycholog Natalia Breza.” – powiedział trener Tomasz Byszko

„Na dzisiejszych zajęciach poruszyliśmy trzy obszary. Na początku zawodnicy dowiedzieli się czym jest psychologia sportu i co ją odróżnia od pozostałych dziedzin psychologii. Pokazane zostało również czym nie zajmuje się psycholog sportu i jakie zadania ma psycholog sportu zarówno w pracy ze sztabem trenerskim jak i z samymi zawodnikami. Następnie przeprowadzony został warsztat z pracy nad koncentracją uwagi. Dzięki regularnemu treningowi koncentracji, jesteśmy w stanie w sposób świadomy kierować naszą uwagę na to co istotne w trakcie np. zawodów, przy jednoczesnym odcięciu się od różnego rodzaju rozpraszaczy np. negatywnych myśli lub okrzyków docierających z trybun. Na koniec zawodnicy otrzymali specjalnie przygotowane dzienniki startowe, których regularne wypełnianie ma na celu zwiększenie ich świadomości oraz lepsze poznanie swoich mocnych stron” – powiedziała psycholog Lechii Gdańsk, Natalia Breza.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi