#WRACAMY #WEAREBACK

Ważne zwycięstwo! Pokonujemy Bruk-Bet Termalikę!

W 27. kolejce Fortuna 1. Ligi pokonaliśmy Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1 po dwóch golach Tomasa Bobcka i jednym trafieniu Łukasza Zjawińskiego!

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych sytuacji po obu stronach. W 16. minucie Mena uderzył efektownie z dystansu, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Niedługo później odpowiedział Karasek, jednak trafił w słupek bramki Lechii. W 41. minucie Lechiści przeprowadzili składną akcję, którą wykończył Tomas Bobcek i do przerwy było 1:0 dla naszej drużyny.

Po zmianie stron ponownie Bobcek błysnął skutecznością, wykorzystując błąd Biedrzyckiego. Gorąco było jeszcze pod koniec spotkania. W 89. minucie rzut karny na bramkę kontaktową dla Termaliki zamienił Biedrzycki. Goście dążyli do wyrównania, ale ostatni cios wyprowadziła Lechia. W 10. minucie doliczonego czasu gry w sytuacji sam na sam znalazł się Zjawiński i pokonał Loskę, ustalając wynik meczu.

Lechia Gdańsk – Bruk Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0)

Bramki: Bobcek 41, 54, Zjawiński 90 – Biedrzycki (k) 90

Lechia: Sarnavskyi – Piła (48. Bugaj), Chindris, Olsson, Kałahur, Mena, Kapić, Neugebauer (85. Neugebauer), D’Arrigo (68. Gueho), Sezonienko (68. Sypek), Bobcek (85. Zjawiński)

Widzów: 10 412