#WRACAMY #WEAREBACK

Wychowankowie Akademii Lechii Gdańsk powołani do reprezentacji Polski

Po emocjach ligowych, czas na reprezentacyjne. Młodzi piłkarze Akademii Lechii Gdańsk, członkowie naszej pierwszej drużyny, zostali powołani do reprezentacji młodzieżowych. Są to wychowankowie naszego Klubu: Jakub Kałuziński, Filip Koperski i Antoni Mikułko.

Kałuziński został powołany do kadry U-21 przez trenera Miłosza Stępińskiego, która zagra mecze Elite League z Anglią (25 marca, Bielsko-Biała) i Czechami (28 marca, Frýdek-Místek). Na zgrupowaniu Jakub spotka m.in. zawodnika, który będzie piłkarzem Lechii Gdańsk od lipca – Dominika Piłę, grającego do końca sezonu gra dla Chrobrego Głogów.

Cały turniej towarzyski Elite League jest mocno obsadzony i wyrównany. Gramy mecze z Anglią i Czechami, to na pewno bardzo wymagający rywale.  Jednak jak pokazały poprzednie mecze z każdym można powalczyć i wygrywać. Dlatego celujemy w dwa zwycięstwa – powiedział Jakub Kałuziński. – Spodziewam się dobrego zgrupowania, dobrych treningów, które pomogą nam się przygotować do meczów o punkty. Każde powołanie do reprezentacji jest dużym wyróżnieniem, każde mnie bardzo cieszy. Cieszę się również, że na obozie spotkam Mateusza Żukowskiego, z którym do niedawna dzieliłem szatnię podczas wspólnej gry w Lechii Gdańsk – podsumował „Kałuża”.

Filip Koperski z kolei uczestniczy w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-18, której trenerem jest Marcin Brosz. Głównym punktem zgrupowania będzie towarzyski dwumecz ze Szwajcarią. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 23 marca, a rewanż odbędzie się dwa dni później. Oba mecze zostaną rozegrane w Fislisbach.

Bardzo się cieszę, że zostałem powołany do reprezentacji – powiedział popularny „Koper”. – Dwa sparingi z reprezentacją Szwajcarii są kolejną okazją do pokazania się i zaprezentowania swoich umiejętności. Cieszę się na spotkanie z moim przyjacielem, Kacprem Urbańskim, który gra we Włoszech i od kiedy wyjechał, niestety rzadko się widujemy. Zgrupowanie jest bodźcem do dalszej, ciężkiej pracy, abym w przyszłości mógł stać się częścią reprezentacji w starszych kategoriach wiekowych.

Najmłodszy z naszych wychowanków, bramkarz Antoni Mikułko, wspólnie z obrońcą Miłoszem Kurzydłowskim wezmą udział w konsultacji szkoleniowej, która odbywa się w dniach 21-24 marca w Rącznej w Cracovia Training Center.

Zgrupowanie jest bezpośrednim przygotowaniem do eliminacji Mistrzostw Europy, które niestety nie odbędą się w pierwotnym terminie. Powodem jest wojna w Ukrainie. Z Ukrainą występujemy w jednej grupie i spotkania eliminacyjne zostały przełożone o miesiąc. Zgrupowanie na obiektach Cracovia Training Center w Rącznej potrwa cztery dni, ma dodatkowo scalić naszą drużynę i jak najlepiej przygotować do turnieju eliminacyjnego, w którym oprócz Ukrainy, zagramy z Italią i Kosowem w kwietniu – powiedział Antoni Mikułko.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi