17
paź
2021

Wygrana rezerw Lechii Gdańsk z rezerwami Chojniczanki Chojnice 4-3, hat-trick Miłosza Szczepańskiego

Pierwsza drużyna Lechii Gdańsk w sobotę pokonała w Niecieczy tamtejszy Bruk-Bet Termalikę Niecieczy w meczu Ekstraklasy 2-0. Lechiści w nocy wrócili z dalekiego wojażu do Gdańska, stąd trener Tomasz Kaczmarek oddelegował do gry w niedzielnym meczu rezerw aż pięciu zawodników, którzy brali udział w eskapadzie do Małopolski.

Drużyna rezerw Lechii Gdańsk, którą prowadzi trener Maciej Duraś, od początku pokazywała wyższość nad rezerwami Chojniczanki. Już w piątej minucie meczu wynik otworzył napastnik Łukasz Zjawiński. Po dalszych pięciu minutach było już 2-0, tym razem na listę strzelców wpisał się rekonwalescent Miłosz Szczepański. W tym etapie meczu lechiści wykazywali się wielką swobodą w grze ofensywnej. Jeszcze przed upływem pół godziny gry wynik na 3-0 podwyższył Miłosz Szczepański, który nieklasycznego hat-tricka skompletował tuż po przerwie. Były zawodnik Rakowa Częstochowa, tym występem pokazał że wraca do formy. Jeśli dodamy tego dobrą grę i strzał w poprzeczkę Marco Terrazzino, to będzie oznaczać, że trener pierwszego zespołu, Tomasz Kaczmarek będzie miał kłopot bogactwa.

Po uzyskaniu czterobramkowego prowadzenia lechiści zupełnie niepotrzebnie wdali się w wymianę ciosów z gośćmi. W efekcie dwie bramki rezerwowego, Jeremiasza Greli sprawiły, że końcówka była bardzo nerwowa. Mecz miał szanse zamknąć Jakub Kałuziński, ale z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dominku Majerze trafił w poprzeczkę. W 88. minucie kapitan gości, Marcin Trojanowski zdobył bramkę kontaktową i emocje sięgnęły zenitu. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Krystian Ryfa, chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Zacięty mecz, wiele goli, ale rezerwy Lechii zupełnie niepotrzebnie wypuściły z rąk kontrolę nad tym meczem.

W 10 meczach drużyna trenera Macieja Durasia zgromadziła 19 punktów, co daje rezerwom Lechii czwarte miejsce w rozgrywkach.

Lechia II Gdańsk – Chojniczanka II Chojnice 4-3 (3-0)

Bramki: Zjawiński 5’, Szczepański 10’, 24’, 51’ – Grela 62’, 72’, Trojanowski 88’.

Lechia II: Mikułko – Musolitin, Brylowski, Drzazga, Majer – Biegański, Kałuziński, Szczepański (88’ Pietrzak), Kryeziu (75’ Sumiński), Terrazzino (46’ Niewiadomski) – Zjawiński (46’ Cieślicki).

Chojniczanka II: Lewandowski – Czajkowski, Matyjka, Bartosiak, Ryfa – Emche (46’ Kołtonowski), Madej (46’ Grela), Olszewski (73’ Rabuski), Marszałkiewicz – Orlik (88’ Remiszka), Trojanowski.

Żółte kartki: Majer, Biegański, Musolitin, Brylowski, Sumiński (Lechia II), Czajkowski, Bartosiak, Trojanowski, Grela (Chojniczanka II).

Czerwona kartka: Krystian Ryfa (Chojniczanka II)