21
lis
2020

Wygrana rezerw na koniec rundy

Rezerwy Lechii Gdańsk rozegrały dziś zaległe spotkanie 6. Kolejki rozgrywek IV ligi, które jednocześnie było ostatnim meczem w tej rundzie. Lechia II pewnie pokonała na wyjeździe Grom Nowy Staw 6:0.

W składzie na dzisiejszy mecz było się kilku przedstawicieli pierwszej drużyny Lechii. W wyjściowej „jedenastce” na pojedynek z Gromem znaleźli się Eryk Mirus, Rafał Kobryń, Kacper Urbański, Egy Maulana Vikri, Egzon Kryeziu, Mateusz Żukowski oraz Jakub Arak.

Wynik spotkania w 16. minucie otworzyli podopieczni Dominika Czajki, kiedy to Egzon Kryeziu pokonał bramkarza gospodarzy. 3 minuty później było już 2:0. Wynik, po asyście Jakub Araka podwyższył Mateusz Żukowski. W 23. minucie Lechia II Gdańsk prowadziła już różnicą 3 bramek. Można powiedzieć, że była to kopa poprzedniej bramki, ponieważ na listę strzelców znów wpisał się Żukowski, a drugą asystę tego dnia zanotował Arak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 59. minucie byliśmy świadkami kolejnej bramki dla Biało-Zielonych. Tym razem gol był dziełem wprowadzonego w przerwie Amadeusza Mielnika, dla którego był do debiut w drugiej drużynie Lechii. Nie musieliśmy długo czekać na bramkę numer pięć, ponieważ w 61. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Marek Niewiadomski. Wynik spotkania w 87. minucie ustalił Ricardo, który wykorzystał podanie Jakuba Araka, dla którego była to 3 asysta w tym meczu. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie i to rezerwy Lechii mogły się cieszyć ze zwycięstwa na koniec rundy.

Grom Nowy Staw – Lechia II Gdańsk (0:3) 0:6

Bramki: Kryeziu (16’), Żukowski (19’, 23’), Mielnik (59’), Niewiadomski (61’), Ricardo (87’)

Skład Lechii: Mirus, Pietrzak (75. Skibiniauskas), Kobryń, Duraj, Landowski, Żukowski, Kryeziu (46. Kaczorowski), Urbański (46. Mielnik), Niewiadomski (46. Ricardo), Egy MV (46. Borcuch) – Arak.