06
lis
2021

Wygrana w spektakularnych okolicznościach!

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 14. kolejko PKO BP Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Lubin 2:1. Obie bramki dla Biało-Zielonych zdobył Marco Terrazzino, który został wprowadzony na boisko w drugiej części spotkania. Zawodnicy Tomasza Kaczmarka ponownie pokazali, że potrafią walczyć do końca, gdyż w drugim meczu z rzędu gola na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla gdańszczan. W 6. minucie spotkania w polu karnym faulowany został Zivec, a karnego na gola pewnym strzałem zamienił Filip Starzyński. W kolejnych minutach obraz gry się zmieniał, Zagłębie miało piłkę, przeważało i gdyby nie znakomita interwencja Kuciaka w 18. minucie, to goście mogli prowadzić wyżej. Na pierwszy celny strzał lechistów kibice zgromadzeni na Polsat Plus Arenie w Gdańsku musieli czekać do 32 minuty meczu. Pierwsza część gry jednak zdecydowanie do zapomnienia przez gdańszczan.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz meczu. Szczególnie kluczowe dla losów spotkania były zmiany dokonane przez Tomasza Kaczmaraka w 54. minucie spotkania. Wtedy na boisku zameldowali się Pietrzak, Kryeziu i przede wszystkim Marco Terrazzino. Włoch zaledwie trzy minuty później stanął oko w oko z bramkarzem gości, lecz to Dominik Hładun wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W kolejnych minutach Biało-Zieloni atakowali coraz mocniej, jednak na bramkę wyrównującą musieliśmy czekać aż do 84 minuty. Mateusz Żukowski wykłada piłkę do Terrazzino, a wprowadzony zawodnik silny strzałem po ziemi nie daje szans golkiperowi gości. Na tablicy wyników 1:1. Od tego czasu piłka praktycznie nie wychodziła z poza połowy Zagłębia. Lechiści natchnieni głośnym dopingiem kibiców walczyli do końca. W czwartej doliczonej minucie spotkania stadion Polsat Plus Arena eksplodował! Marco Terrazzino z pierwszej piłki wystawionej przez Flavio Paixao posłał futbolówkę w samo okienko i zapewnił Lechii trzy punkty.

Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)

bramki: Terrazzino 84′, 90+4′ – Starzyński 6′ (rzut karny)

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 17. Mateusz Żukowski, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 20. Conrado (74, 10. Bassekou Diabaté) – 99. İlkay Durmuş, 6. Jarosław Kubicki (54, 8. Egzon Kryeziu), 7. Maciej Gajos, 28. Flávio Paixão, 79. Kacper Sezonienko (54, 2. Rafał Pietrzak) – 9. Łukasz Zwoliński (54, 33. Marco Terrazzino).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 2. Aleksandar Pantić, 77. Mateusz Bartolewski – 17. Patryk Szysz (78, 21. Tomasz Pieńko), 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (78, 31. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński (64, 9. Erik Daniel), 7. Saša Živec (64, 20. Ilja Żygulow) – 11. Tomáš Zajíc (69, 36. Oliwier Sławiński).

żółte kartki: Maloča – Żubrowski, Hładun, Sławiński.