Wygrywamy z Górnikiem Zabrze

W meczu 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy wygraliśmy w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze 3:2.

Lechiści skonstruowali pierwszą dobrą okazję w 8. minucie spotkania. Camilo Mena znalazł się w polu karnym i oddał strzał, po którym piłka minimalnie minęła słupek. Conrado w 18. minucie spróbował zaskoczyć bramkarz Górnika uderzeniem z dystansu, ale futbolówka poleciała wysoko nad bramką gospodarzy. W 24. minucie Anton Tsarenko dynamicznie wszedł przed pole karne i pięknym strzałem pokonał Michała Szrominika. Rifet Kapić w 28. minucie idealnie wrzucił piłkę z rzutu rożnego na głowę Eliasa Olssona, a ten pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie naszego zespołu na 2:0. W 34. minucie sędzia Karol Arys dostrzegł rękę w polu karnym Górnika i podyktował jedenastkę dla Biało-Zielonych, lecz po weryfikacji VAR decyzja została cofnięta. Tomasz Wójtowicz w 38. minucie był bliski podwyższenia wyniku spotkania, ale piłka po strzale z kilkunastu metrów przeleciała obok słupka. Do przerwy nasza drużyna prowadziła 2:0.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian w składzie. W 51. minucie Camilo Mena dograł piłkę w pole karne, lecz futbolówka kierowana w stronę Bohdana Viunnyka została wybita przez defensywę zabrzan. Piłkarze Górnika zdobyli kontaktowego gola w 53. minucie. Erik Janza zagrał piłkę do Pawła Olkowskiego, a ten pokonał naszego bramkarza. W 62. minucie Kacper Sezonienko zmienił na boisku Tomasza Wójtowicza. Camilo Mena w 64. minucie znalazł się w fenomenalnej sytuacji do zdobycia trzeciego gola dla naszej drużyny. Kolumbijczyk oddał strzał, który minął Michała Szromnika, lecz w ostatniej chwili piłka została wybita przez Pawła Olkowskiego. W 65. minucie Lechiści znowu byli blisko podwyższenia rezultatu spotkania. Piłka została dograna z rzutu rożnego do Bujara Pllany, a ten oddał strzał, który instynktownie został obroniony przez Michała Szromnika. W 68. Bujar Pllana dograł piłkę do Bohdanna Viunnyka, a ten zdobył trzeciego gola dla naszego zespołu. W 73. minucie na boisku pojawił się Loup-Diwan Gueho, który zmienił Antona Tsarenkę. Zawodnicy Górnika zdobyli drugiego gola w 82. minucie spotkania. Bramkę dla zabrzan zdobył Filipe Nascimento. W 83. minucie na murawie pojawił się Miłosz Kałahur i Tomasz Neugebauer, którzy zmienili Conrado oraz Rifeta Kapicia. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:2.

Kolejny mecz Biało-Zielonych 14 września. Nasz zespół zagra na Polsat Plus Arenie z Radomiakiem Radom.

Górnik Zabrze vs. Lechia Gdańsk 2:3 (0:2)

Bramki: Tsarenko 24', Olsson 28', Olkowski 54', Viunnyk 68', Nascimento 82'

Lechia: Weirauch – Piła, Pllana, Olsson, Conrado (Kałahur 82'), Kapić (Neugebauer 82'), Zhelizko, Tsarenko (Gueho 73'), Mena, Wójtowicz (Sezonienko 62'), Viunnyk