#WRACAMY #WEAREBACK

Zapowiedź meczu: Radomiak – Lechia

Już w niedzielę o godzinie 15.00 w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Lechia zmierzy się na wyjeździe w Radomiu z Radomiakiem. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ będzie to pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli. Głównym arbitrem wyznaczonym do poprowadzenia starcia został Sebastian Jarzębak z Bytomia. 

Lechiści po sensacyjny zwycięstwie nad byłym liderem Ekstraklasy chcą zacząć regularnie zwyciężać na wyjazdach. Ta sztuka jest niewątpliwie brakującym elementem w grze Biało-Zielonych. Dodatkowo niedzielna wygrana w Radomiu pozwoliłaby na odskoczenie rywalowi na sześć punktów i skupieniu się na walce o podium.

Stałe fragmenty gry. Tajna broń podopiecznych Tomasza Kaczmarka, która w 2022 roku dała Lechii trzy gole, które przełożyły się na sześć punktów. Bramki Kałuzińskiego, Nalepy oraz Koperskiego padły pośrednio lub bezpośrednio po dośrodkowaniach Ilkaya Durmusa. Turek pokazuje, że w Ekstraklasie czuje się znakomicie i jest wiodącą postacią w ofensywie gdańszczan.

Beniaminek z Radomia w rundzie jesiennej zaskakiwał wszystkich. Nie tylko rezultaty wyraźnie ponad stan, ale także charakter i przede wszystkim dobra gra w piłkę pozwoliły Zielonym na przystępowanie do rundy wiosennej z mocnej czwartej pozycji.

Jednak o grze beniaminka w nowym roku trudno wypowiadać się pozytywnie. Zaledwie jeden punkt w trzech meczach. Wymęczony remis z Wisłą Płock na własnym boisku oraz porażki z Rakowem i Wartą Poznań bo biernych starciach. Duży komfort ekipa z Radomia zapewniła sobie w pierwszych dwudziestu kolejkach i nawet w przypadku passy porażek, drużynie Dariusza Banasika nic złego nie zagraża.

Biało-Zieloni do Radomia wyruszą w sobotnie popołudnie, aby dzień później walczyć o komplet oczek. W rundzie jesiennej obydwa zespoły mierzyły się w Gdańsku. Wówczas mimo dwubramkowego prowadzenia drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca, mecz zakończył się remisem 2:2. Jak będzie tym razem? Dowiemy się już jutro!

Transmisję z niedzielnej potyczki pomiędzy Radomiakiem i Lechią przeprowadzi stacja Canal Plus Sport. Początek spotkania już jutro od godziny 15.00.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi