26
lut
2022

Zapowiedź meczu: Radomiak – Lechia

Już w niedzielę o godzinie 15.00 w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Lechia zmierzy się na wyjeździe w Radomiu z Radomiakiem. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ będzie to pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli. Głównym arbitrem wyznaczonym do poprowadzenia starcia został Sebastian Jarzębak z Bytomia. 

Lechiści po sensacyjny zwycięstwie nad byłym liderem Ekstraklasy chcą zacząć regularnie zwyciężać na wyjazdach. Ta sztuka jest niewątpliwie brakującym elementem w grze Biało-Zielonych. Dodatkowo niedzielna wygrana w Radomiu pozwoliłaby na odskoczenie rywalowi na sześć punktów i skupieniu się na walce o podium.

Stałe fragmenty gry. Tajna broń podopiecznych Tomasza Kaczmarka, która w 2022 roku dała Lechii trzy gole, które przełożyły się na sześć punktów. Bramki Kałuzińskiego, Nalepy oraz Koperskiego padły pośrednio lub bezpośrednio po dośrodkowaniach Ilkaya Durmusa. Turek pokazuje, że w Ekstraklasie czuje się znakomicie i jest wiodącą postacią w ofensywie gdańszczan.

Beniaminek z Radomia w rundzie jesiennej zaskakiwał wszystkich. Nie tylko rezultaty wyraźnie ponad stan, ale także charakter i przede wszystkim dobra gra w piłkę pozwoliły Zielonym na przystępowanie do rundy wiosennej z mocnej czwartej pozycji.

Jednak o grze beniaminka w nowym roku trudno wypowiadać się pozytywnie. Zaledwie jeden punkt w trzech meczach. Wymęczony remis z Wisłą Płock na własnym boisku oraz porażki z Rakowem i Wartą Poznań bo biernych starciach. Duży komfort ekipa z Radomia zapewniła sobie w pierwszych dwudziestu kolejkach i nawet w przypadku passy porażek, drużynie Dariusza Banasika nic złego nie zagraża.

Biało-Zieloni do Radomia wyruszą w sobotnie popołudnie, aby dzień później walczyć o komplet oczek. W rundzie jesiennej obydwa zespoły mierzyły się w Gdańsku. Wówczas mimo dwubramkowego prowadzenia drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca, mecz zakończył się remisem 2:2. Jak będzie tym razem? Dowiemy się już jutro!

Transmisję z niedzielnej potyczki pomiędzy Radomiakiem i Lechią przeprowadzi stacja Canal Plus Sport. Początek spotkania już jutro od godziny 15.00.

 

Sponsorzy
Partner główny
Sponsor Premium
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partner
Partnerzy
Oficjalni dostawcy