#WRACAMY #WEAREBACK

Zmiany w rezerwach Lechii Gdańsk

Tomasz Byszko, dotychczasowy asystent Tomasza Kaczmarka w ekstraklasowej drużynie, obejmie od 1 stycznia obowiązki szkoleniowca drużyny rezerw Lechii. Zastąpi na tym stanowisku Macieja Durasia.

Zmiana szkoleniowca drugiej drużyny akurat w przerwie zimowej podyktowana jest chęcią mocniejszego powiązania współpracy obu drużyn seniorskich Klubu. – Wspólnie z władzami Klubu podjęliśmy decyzję o restrukturyzacji drugiego zespołu. Ma on być bezpośrednim zapleczem dla drużyny Ekstraklasy. Będziemy w tym zespole kształcić uzdolnionych zawodników naszej Akademii, aby jak najlepiej przygotować ich do rywalizacji na poziomie Ekstraklasy. Do projektu zostaną włączeni uzdolnieni zawodnicy naszej Akademii, począwszy od U-15, którzy zostaną objęci metodyczną i zindywidualizowaną pracą według standardów, które stosujemy w Ekstraklasie – wyjaśnił trener Lechii Tomasz Kaczmarek.

Tomasz Byszko we wcześniejszym etapie pracy w Akademii został dostrzeżony i przez ostatni rok zbierał doświadczenia w drużynie seniorów w Ekstraklasie. Był też łącznikiem, odpowiedzialnym za wprowadzanie młodych adeptów Akademii do drużyny seniorów. W dalszym ciągu będzie wspierał w pracy szkoleniowej Tomasza Kaczmarka, choć już w mniejszym zakresie niż dotychczas, a jednocześnie ma odpowiadać za program rozwoju młodych zawodników Akademii oraz indywidualną pracę z tymi najbardziej wyróżniającymi się. – To dla mnie duże wyróżnienie i dowód dużego zaufania ze strony Klubu. Mam świadomość, jak odpowiedzialne zadanie zostało postawione przede mną. W tak krótkim czasie bardzo dużo nauczyłem się od trenera Tomasza Kaczmarka. Teraz wzorce i metody pracy z ekstraklasowymi piłkarzami chcemy przenieść na zawodników drugiej drużyny. Objęci oni zostaną indywidualnymi programami rozwoju, aby byli przygotowani do wymagań, które stawia przed młodymi Ekstraklasa – powiedział nowy szkoleniowiec rezerw gdańskiego Klubu.

 – Tomek Byszko od pierwszego dnia pracy w Lechii jest moim bliskim współpracownikiem, zdążyłem go dobrze poznać w codziennej pracy. Uważam, że jest właściwą osobą do tego, aby pod względem metodyki i indywidualizacji pracy sprostać temu zadaniu. Zresztą cały mój sztab szkoleniowy, a zwłaszcza Emanuel Ribeiro, będą bardzo blisko drugiej drużyny. Tomek w dalszym ciągu pozostanie w moim sztabie, aby jak najlepiej połączyć codzienną pracę na boisku i wspierać rozwój zawodników, których będziemy wprowadzać do I zespołu. Bardzo nam zależy, aby jak najlepiej przygotować następnych młodzieżowców do wymagań, które stawia Ekstraklasa. Chcemy, aby pracowali według takich samych metod i zasad, które stosujemy w pracy z pierwszą drużyną, aby byli oswojeni z wymaganiami, które są w zawodowstwie. Ich przejście z piłki młodzieżowej do piłki seniorskiej powinno być płynne i jak najbardziej naturalne – dodał szkoleniowiec Biało-Zielonych.

Już w rundzie jesiennej została zacieśniona współpraca między pierwszą a drugą drużyną seniorów. W sposób naturalny następował przepływ zawodników, którzy mogli podtrzymać dyspozycję w meczach drugiej drużyny, wracając do gry po kontuzjach czy dłuższej przerwie. Z kolei uzdolnieni młodzieżowcy byli regularnie monitorowani i brali udział w treningach z ekstraklasową drużyną. – W ciągu ostatnich miesięcy sporo się zmieniło w obszarze organizacyjnym Akademii. Począwszy od zabezpieczenia, pomimo różnych ograniczeń, naturalnych boisk do stałego treningu. Nasz młodzieżowy zespół rezerw powrócił do rozgrywania meczów na Traugutta 29. Od kilku miesięcy zawodnicy Akademii są też pod stałą opieką dwóch klubowych lekarzy oraz kilkuosobowego sztabu fizjoterapeutów, którzy są do ich dyspozycji przez cały tydzień. Z kolei od początku stycznia młodzi piłkarze będą objęci podczas treningów i meczów stałym monitoringiem ich organizmów i pracować będą z wykorzystaniem takiego samego systemu GPS, na którym pracuje nasz ekstraklasowy zespół – dodał Tomasz Byszko.

W pracy z drugą drużyną Tomaszowi Byszko pomagać będą – poza Emanuelem Ribeiro (trener rozwoju indywidualnego) – również: Mateusz Gliniecki (asystent), Łukasz Rusinek (trener przygotowania motorycznego), Piotr Opuszewicz (trener bramkarzy) oraz Robert Rybakowski (kierownik drużyny). Z kolei dotychczas szkoleniowiec rezerw Maciej Duraś otrzymał propozycję prowadzenia jednej z grup młodzieżowych Akademii.

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi