#WRACAMY #WEAREBACK

Zwycięski sparing z Jeziorakiem

W meczu kontrolnym Lechia Gdańsk pokonała Jezioraka Iława 3:0. Dla Biało-Zielonych był to pierwszy mecz pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka.

Spotkanie w Iławie poprzedziła mała uroczystość związana z 75-leciem istnienia Jezioraka, którego zwieńczeniem było spotkanie z Lechią.

Biało-Zieloni zaczęli bardzo spokojnie, a w szeregach Jezioraka widać było ogromną determinację z racji możliwości pokazania się przeciwko ekstraklasowemu rywalowi. Gospodarze na samym początku wyprowadzili kilka groźnych kontrataków, przy których do interwencji zmuszony był Zlatan Alomerović. Mimo tego w pierwszych fragmentach lepsze okazje mieli nasi piłkarze, a konkretnie Łukasz Zwoliński. W krótkim odstępie czasu obił on zarówno słupek, jak i poprzeczkę bramki Jezioraka. Swoje szanse mieli też Bassekou Diabate czy Łukasz Zjawiński, ale im także nie udało się w pierwszej połowie otworzyć wyniku tego spotkania. Do przerwy w Iławie mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie trener Tomasz Kaczmarek dokonał aż 10 zmian, które błyskawicznie dały efekt. W 48. minucie po zagraniu Conrado z lewej strony piłkę głową z najbliższej odległości do siatki wpakował Flavio Paixao i wyprowadził Lechię na prowadzenie. W 70. minucie kolejnym doskonałym dograniem popisał się Conrado, wypuszczając Josepha Ceesaya do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nasz skrzydłowy bez problemu zdobył gola i podwyższył wynik tego spotkania. Lechia pod koniec wyraźnie podkręciła tempo i szukała kolejnych bramek. Blisko premierowego gola dla Biało-Zielonych był Miłosz Szczepański, ale jego uderzenie zza pola karnego przeleciało tuż obok słupka. W 83. minucie Jaroslaw Kubicki zagrał prostopadłą piłkę do Josepha Ceesaya, który ponownie w sytuacji sam na sam się nie pomylił i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii 3:0, która teraz będzie przygotowywała się do meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

Jeziorak Iława – Lechia Gdańsk 0:3 (0:0)

Bramki: Flavio (48’), Ceesay (70’, 83’)