05
lut
2022

Zwycięstwo w pierwszym meczu rundy wiosennej

Na inaugurację rundy wiosennej sezonu 2021/2022 piłkarze Lechii pokonali Śląsk Wrocław 2:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Jakub Kałuziński oraz Michał Nalepa.

Podopieczni Tomasza Kaczmarka od początku byli stroną przeważającą. W pierwszym kwadransie lechiści stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 15. minucie najpierw strzał przewrotką Durmusa wybił stoper gości, a chwilę później bomba Conrado zza pola karnego przeleciała ponad bramką. 7 minut później gdańszczanie objęli prowadzenie, a swoją debiutancką bramkę w Ekstraklasie po przytomnym zgraniu Mario Malocy zdobył wychowanek Lechii, Jakub Kałuziński. Końcówka pierwszej części gry odbywała się głównie w środku pola.

W 49. minucie podopieczni Tomasza Kaczmarka byli bardzo bliscy podwyższenia rezultatu, lecz piłka po uderzeniu głową przez Ceesaya wylądowała na poprzeczce. 57 minuta to kolejna bramka Biało-Zielonych po stałym fragmencie gry. Ilkay Durmus dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego, a Michał Nalepa z najbliższej odległości podwyższył wynik. Lechia kontrolowała przebieg gry, lecz Śląsk próbował odkuwać się w kontratakach. W 78. minucie podwójną paradą popisał się Dusan Kuciak. Najpierw w sytuacji sam na sam przeczytał uderzenie Jastrzembskiego, a chwile później pewnie interweniował na przedpolu.

Ostatecznie po bardzo solidnym meczu piłkarze Lechii zwyciężyli i przy okazji zachowali.

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

bramki: Jakub Kałuziński 23′, Michał Nalepa 57′

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 20. Conrado – 22. Joseph Ceesay (81, 72. Filip Koperski), 6. Jarosław Kubicki, 7. Maciej Gajos (76, 33. Marco Terrazzino), 88. Jakub Kałuziński (76, 69. Jan Biegański), 99. İlkay Durmuş (87, 2. Rafał Pietrzak) – 28. Flávio Paixão (87, 9. Łukasz Zwoliński).

Śląsk: 22. Michał Szromnik – 21. Łukasz Bejger, 14. Wojciech Golla, 2. Diogo Verdasca – 19. Patryk Janasik (82, 3. Jakub Iskra), 39. Szymon Lewkot (64, 29. Krzysztof Mączyński), 17. Petr Schwarz, 7. Róbert Pich (64, 24. Caye Quintana), 10. Dennis Jastrzembski, 4. Dino Štiglec (64, 25. Marcel Zylla) – 11. Fabian Piasecki (82, 33. Adrian Łyszczarz).

żółte kartki: Terrazzino – Lewkot, Mączyński.