Zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem

W meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi wygraliśmy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1!

Mimo optycznej przewagi Lechistów w pierwszym kwadransie spotkania, na prowadzenie dość szybko wyszli gospodarze. W 14. minucie po kontrataku prawym skrzydłem piłka trafiła pod nogi Bartosza Bidy, który sprzed linii pola karnego uderzył precyzyjnie przy słupku. W 34. minucie szansę wyrównania miał Mena, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później groźny strzał Bobcka obronił bramkarz Podbeskidzia.

Drugą połowę od mocnych ataków rozpoczęła nasza drużyna. W 52. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego Ivan Zhelizko pokonał Procka i doprowadził do wyrównania. Niedługo później Kacper Sezonienko strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Był to gol na wagę zwycięstwa. Cenne trzy punkty jadą do Gdańska, a Lechia objęła fotel lidera tabeli Fortuna 1. Ligi!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk 1:2 (1:0)

Bramki: Bida 16 – Zhelizko 52, Sezonienko 79

Lechia: Sarnavskyi – Bugaj (Kałahur 46), Chindris, Olsson, Piła, Zhelizko, Neugebauer (Sezonienko 79), Kapić, Mena, Bobcek (Zjawiński 76), Khlan (D’Arrigo 90)