1. Strona główna
  2. Dawid Kurminowski odchodzi z Lechii Gdańsk
Dawid Kurminowski odchodzi z Lechii Gdańsk

Dawid Kurminowski odchodzi z Lechii Gdańsk

Informujemy, że Dawid Kurminowski nie jest już zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Zgodnie z zapisami kontraktu zarówno Klub, jak i Zawodnik mieli prawo do jednostronnego rozwiązania umowy do 30 czerwca 2026 roku w przypadku spadku drużyny do niższej klasy rozgrywkowej.

Z uwagi na fakt, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) wyznaczył Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej termin na udzielenie odpowiedzi w sprawie odwołania się Lechii Gdańsk do dnia 29 czerwca 2026 r., należy przyjąć, że wyrok Trybunału w Lozannie nie zostanie wydany przed dniem 30 czerwca 2026 r.

W konsekwencji Klub był zmuszony podjąć decyzję przed wydaniem rozstrzygnięcia w sprawie odwołania dotyczącego odjęcia pięciu punktów.

W obecnych okolicznościach Klub nie mógł utrzymać kontraktu Dawida Kurminowskiego ze względu na wysokie wynagrodzenie oraz ryzyko finansowe, jakie wiązałoby się z dalszym obowiązywaniem umowy w przypadku, gdyby ostateczne rozstrzygnięcie Trybunału CAS nie było korzystne dla Lechii Gdańsk.

W barwach Lechii Gdańsk Dawid Kurminowski spędził jeden sezon. Jednym z najbardziej pamiętnych momentów jego pobytu w Gdańsku był gol zdobyty głową w derbowym meczu z Arką Gdynia podczas debiutu w biało-zielonych barwach. Dawidowi Kurminowskiemu dziękujemy za reprezentowanie Klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!

W odpowiednim czasie Polski Związek Piłki Nożnej zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodwracalną szkodę poniesioną przez Lechię Gdańsk w wyniku zastosowania bezprawnej pięciopunktowej sankcji.

powrót do aktualności