#WRACAMY #WEAREBACK

Lechiści z reprezentacyjnymi wyzwaniami

Jak przerwa reprezentacyjna, to emocje w biało-czerwonym wydaniu! Jan Biegański, Tomasz Neugebauer i Antoni Mikułko zagrają z orzełkiem na piersi w meczach reprezentacji w swojej kategorii wiekowej.

We wrześniu kadra Polski U-21 w doskonałym stylu zainaugurowała eliminacje do Mistrzostw Europy, które w 2025 roku odbędą się na Słowacji. Biało-czerwoni wygrali dwa pierwsze spotkania. Najpierw 3:1 rozprawili się z Kosowem,  a następnie 1:0 pokonali Estonię.

Podczas październikowego zgrupowania reprezentantów Polski czekają dwa wyzwania – najbliższy czwartek (12.10) mecz towarzyski ze Słowacją, a 5 dni później (17.10, godz. 18:00 Stalowa Wola) powrót do eliminacji i starcie numer 2 z Estonią. Za selekcjonerskimi sterami zasiadł już Adam Majewski, który na tym stanowisku zastąpił Michała Probierza (od kilku tygodni selekcjonera pierwszej kadry). W dwóch poprzednich meczach w pierwszej jedenastce sukcesywnie pojawiał się Jan Biegański. Pomocnik Lechii Gdańsk prezentował się bardzo solidnie. Mamy nadzieję, że pod wodzą nowego selekcjonera nasz zawodnik również pokaże swój potencjał!

Nie lada wyzwanie także przed reprezentacją Polski do lat 20. Na towarzyskie starcie z zawsze groźną Italią powołany został Tomasz Neugebauer. Przypomnijmy, że pomocnik Lechii Gdańsk jedzie do włoskiego Catanzaro uskrzydlony przepięknym trafieniem w ligowym meczu przeciwko Górnikowi Łęczna. Jego gol w ostatnich sekundach zagwarantował Biało-Zielonym cenny punkt. Polska kadra rozegra mecz z Włochami w najbliższy piątek o godzinie 18:00.

Z kolei niespełna dwa tygodnie temu powołania na zgrupowanie polskiej kadry U19 ogłosił selekcjoner Wojciech Kobeszko. Na reprezentacyjnej liście znalazł się m.in. Antoni Mikułko! Dla 18-letniego golkipera Lechii Gdańsk to nie pierwszyzna w biało-czerwonym trykocie. Ugruntował już swoją pozycję i jest wybierany przez selekcjonerów cyklicznie [CZYTAJ WIĘCEJ].

Przed polskimi piłkarzami wymagający czas w ramach I rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Kadra U19 zagra ze swoimi rówieśnikami z Macedonii Północnej (11 października, 16:00, Toruń), Kazachstanu (14 października, 13:15, Inowrocław) oraz Niemiec (17 października, 15:30, Bydgoszcz).

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNER PREMIUM

PARTNER TECHNICZNY

PARTNER MOTORYZACYJNY

PARTNER MEDYCZNY

OFICJALNY DOSTAWCA MURAWY HYBRYDOWEJ

PARTNER KLUBU

PARTNER KLUBU

LECHIA GDAŃSK

LECHIA GDAŃSK SPÓŁKA AKCYJNA
Ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
80-560 Gdańsk
NIP: 957-10-15-123
tel. +48 58 76 88 401
fax +48 58 76 88 403
biuro@lechia.pl

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami, nowościami i promocjami od Lechii Gdańsk!

Stworzone dla Lechii Gdańsk z dumą i pasją ♥ przez Nakatomi